Častokrát ľudia majú víziu svojho budúceho biznisu. Vedia presne čo chcú robiť, ako to chcú robiť, majú potrebné príslušenstvo, techniku alebo náradie, dokonca možno už majú aj prvých klientov či  zákazníkov. Od rozbehnutia biznisu ich však odrádza formálna stránka podnikania, teda založenie firmy a vybavenie všetkých potrebných papierov či povolení, účtovníctvo a podobne.

Existujú však spôsoby, ako sa týmto starostiam vyhnúť a pustiť sa do podnikania čo najskôr a najjednoduchšie. Konkrétne ide o využitie služieb profesionálnych spoločností, ktoré sú zamerané práve na to, aby budúcich podnikateľov odbremenili od začiatočných formálnych trápení s úradmi a pomohli im čo najrýchlejšie sa dostať k vykonávaniu ich podnikateľskej činnosti.

Založenie firmy

Samotné založenie firmy je pre človeka, ktorý s týmto procesom ešte nemá skúsenosť, naozaj zložitý a zdĺhavý proces. Predchádza tomu zhromažďovanie informácií o tom, čo všetko budete potrebovať, na aký úrad s tým budete musieť ísť, koľko vás jednotlivé úkony budú stať a tak ďalej. V mori informácií je ľahké sa stratiť a preto nie je isté, že to po prvý krát urobíte dobre a bez chyby.

Ako sa tomuto trápeniu vyhnúť? Objednajte si službu „Založenie s.r.o.“ u profesionálov, ktorí za vás vybavia registráciu spoločnosti do Obchodného registra, registráciu na daňovom úrade, vyhotovenie vyhlásenia o splatení základného imania a ďalšie potrebné formality. Tieto spoločnosti vďaka skúsenostiam poskytujú taktiež profesionálne poradenstvo a vedia poskytnúť informácie, ktoré majú na začiatku podnikania cenu zlata.

Spoločnosť s históriou

Pokiaľ začnete s novo vytvorenou spoločnosťou, môžete natrafiť na viacero problémov a komplikácii. Pre potencionálnych dodávateľov či odberateľov nepredstavujete spoľahlivý subjekt, keďže nie je dostupná história spoločnosti. To isté platí aj pre banky v prípade žiadosti o úver. Aj tú však existuje riešenie v podobe odkúpenia spoločnosti s históriou. Predaj spoločnosti s históriou je služba, vďaka ktorej môžete začať podnikať prostredníctvom spoločnosti s históriou.

Medzi týmito spoločnosťami nájdete aj spoločnosti už zaregistrované ako platcovia DPH, takže sa vyhnete procesu registrácie k DPH, ktorý môže trvať až 90 dní a výsledok registrácie nie je istý. Táto služba má názov Predaj platcov DPH a ide o ideálne riešenie v prípade, že potrebujete ihneď „platcovskú“ firmu s históriou.

Veríme, že sme vám v tomto článku poradili a vďaka týmto informáciám sme vám pomohli ušetriť čas a starosti spojené so zakladaním novej spoločnosti svojpomocne. V budúcom podnikaní prajeme veľa úspechov, ale aj trpezlivosti a pevnej vôle. Nech sa darí!