My, ženy, sme citlivé na poriadok v našich domácnostiach. Nenávidime neporiadok a špinu. Pravdupovediac, už len malá smietka na zemi nás vie vytočiť do nepríčetnosti. Všetko musí byť jednoducho tip-top. Horšie ako samotný neporiadok je už len človek, ktorý tento neporiadok vo vašom dokonalom byte/ dome vytvára. Nádych, výdych… Ak chete mužovi tento pocit vrátiť, tak sa choďte najesť do jeho milovaného autíčka.

Muži sú niekedy s ich autom ako spriaznené duše, čomu my ženy, len málokedy rozumieme. Sú s autami v dokonalom súlade. Dokážu len na základe sluchu rozoznať aj ten najmenší problém. Zatiaľ čo doma vy pobádate mužov, aby si po sebe umývali, tak v aute pobáda vás muž, aby ste si dávali pozor na zmrzlinu vytekajúcu z kornútiku. Preto verím, že takúto mini pomstu si váš miláčik jendoznačne zapamätá.

Milí páni, veríme, že ako nadšený autíčkari ste už počuli o DPF filtri alebo aj o tak zvanom filtre pevných častíc. Na zopakovanie, jedná sa o zariadenie, ktoré filtruje pevné častice výfukových plynov vznetových, čiže dieselových, motorov. Vďaka filtru pevných častíc budete jazdiť ekologickejšie.

Čo však robiť v momente, keď sa daný filter zanesie? DPF filter je v zásafe dutinové keramické telesko s množstvom kanálikov. V dutinách sa zachytávajú pevné častice a ďalej preniká už len výfukový plyn. Po určitom čase sa však tieto kanáliky zanesú a práve vtedy je potrebný servis DPF filtra. Potrebná je regenerácie alebo aj vypálenie filtra.

Ekológia nový guru

Autá sa stali našou každodennou súčasťou. Predstavujú určitú formu štandardu. Môžete vyraziť kamkoľvek kedykoľvek a nemusíte stáť dlhé minúty na zastávke. Autá sa na jednej strane praktickým pomocníkom v našich každodenných životoch, no na strane druhej majú značný podiel na znečisťovaní našej planéty. Zaujímavým faktom je aj to, že v septembri je dokonca deň, ktorý je pomenovaný ako: “Svetový deň bez áut.” Hlavnou úlohou tohto dňa je pobádať ľudí k tomu, aby namiesto svojho automobilu použili verejný hromadný prostriedok.

Znečisťovanie planéty je naozaj závažným problémom, a preto sa výrobcovia áut snažia vyriešiť, prišli s DPF filtrom. Primeraná cena filtrov pevných častíc vás naozaj nezruinuje.

Zamýšlali ste sa nad hlavnou úlohou tohto filtra? Stop! Nezamýšľajte sa! My vám prinášame jednoznačnú odpoveď. Tento filter zachytáva najmenšie čiastočky sadzí, ktoré sa tvoria pri neúplnom spaľovaní. Filter vznikol najmä na základe stále vyšších požiadaviek na zníženie škodlivých emisií do ovzdušia. Jedná sa najmä o autá, ktoré fungujú na dieselový pohon.

Je dôležité vedieť ako správne spustiť regeneráciu DPF filtra. Prinášame vám podmienky, ktoré sú potrebné pri regenerácií:

  • Zapaľovanie ON
  • Motor ON ( voľnobeh )
  • Teplota chladiacej kvapaliny vyššia ako päťdesiat stupňov Celziových
  • Filter pevných častíc zaťažený pod požadované hodnoty

Pokiaľ je zaťažený nad požadované hodnoty je potrebné ho vymeniť, inak môže vaše vozidlo vyhorieť počas regenerácie.

Prístroj je certifikovaný, TESTOVANÉ SLOVENSKOU LEGÁLNOU METROLÓGIOU http://slm.sk/