Tlačiareň je súčasťou každej kancelárie, úradu, školy a postupne sa čoraz častejšie dostáva aj do domácností. Počiatočná investícia do tlačiarne sa líši v závislosti od typu tlačiarne a funkcionalít, ako je kopírka, skener či obojstranná tlač. Dôležitý faktor je samozrejme aj značka tlačiarne.

Na čo však veľa ľudí pri výbere zabúda sú prevádzkové náklady tlačiarne. Tie sa samozrejme líšia v závislosti od toho, koľko priemerne vytlačíte za rok či mesiac. No kúpe nového tonera sa nevyhnete, preto je dobré na to myslieť už dopredu a zistiť si cenu tonerov do danej tlačiarne. Kvalitné tonery Canon sa môžu líšiť od iných značiek tlačiarní, no dokonca aj v závislosti od výrobcu toneru.

Originál ako jediná cesta?

Často krát sa stretávame s názorom, že originálny toner od výrobcu tlačiarne je pre danú tlačiareň tá najlepšia a v podstate jediná voľba. Je to však naozaj tak, alebo je predaj originálnych tonerov len spôsob, ako výrobca aj po predaji tlačiarne naďalej zarába na zákazníkovi predajom predražených tonerov?

Skúsenosti ukazujú, že niekoľko násobne lacnejší toner HP od alternatívneho výrobcu poskytuje rovnakú kvalitu tlače, ako originálne tonery od HP. Jediné miesto, kde skutočne pocítite rozdiel medzi týmito tonermi je vaša peňaženka. Pokiaľ používate tlačiareň v kancelárii, kde tlačíte desiatky strán denne, ušetríte kúpou lacnejšieho no rovnako kvalitného toneru naozaj relevantnú čiastku.

Ak sa teda vrátime k pôvodnej otázke – áno, tlač pomocou lacnejšieho tonera je rovnako kvalitná ako tlač pomocou predraženého tonera od originálneho výrobcu. Najlepšie je však vyskúšať na vlastnej koži, keďže samozrejme sú na trhu aj tlačiarne, pre ktoré je najlepším riešením originálny toner a ich cena nie je vždy až tak predražená. Veríme, že vám týmto článkom pomôžeme ušetriť finančné prostriedky na nákup tonerov.