Dajme tomu, že už máte vybratý štýl kuchyne, farby poličiek, umývadlo aj lampu. To však ešte nie je všetko! Stále musíte urobiť veľmi dôležité rozhodnutia týkajúce sa výberu kľučiek a gombíkov na nábytok. Práve tieto drobnosti dopĺňajú kuchyni osobitý ráz a šmrnc. Tak aké kľučky sú tento rok trendy?

Kuchyňa so skrinkami bez úchytiek je síce bežná, no aj tak si väčšina zákazníkov s obľubou vyberá práve skrinky s kľučkami, pretože tak trochu personalizujú celý priestor. Gombíky a rukoväte nielenže výrazne znižujú opotrebovanie skrinky, ale tiež eliminujú šmuhy po prstoch a nečistoty, ktoré sa môžu na povrchu vyskytnúť, keď sa holými rukami každodenne dotýkate dvierok. A čo viac – tieto prvky sú dôležitým prvkom štýlu, ktorý ste si pre kuchyňu vybrali. Môžete ich ladiť k farbám podlahy, či lampy, alebo dokonca aj nainštalovaného drôteného programu.

 

Správny výber kľučiek je dôležitý

Nenechávajte výber kľučiek na poslednú chvíľu. Ak vám záleží na kvalitnom produkte s jedinečným vzhľadom, dajte si záležať. Predpokladám, že nebudete hľadať lacné čínske rukoväte, ktoré v poslednej dobe doslova zaplavili trh. Určite nechcete vyberať žiadne zastarané. Okrem inšpirácie, ktorou je populárna fpinterier.sk, prinášame tiež krátky prehľad toho, čo je in. Takže, aký je najnovší trend v kovaní kuchynských liniek?

 

Záleží od materiálu

Meď a zlato, saténový nikel a chróm sú na vrchole popularity. Zlato a meď dodávajú hardvéru skrinky teplý tón. Rukoväte so zlatým povrchom sú novým trendom , vďaka ktorému sa zlaté  rúčky používajú v moderných, klasických a retro štýloch domácich interiérov. Najobľúbenejšie povrchové úpravy sú brúsené a leštené. Vyzerajú dobre na svetlých aj tmavých skrinkách a dodávajú formálny nádych každej kuchyni . Skutočným hitom sú aj keramické úchytky, ktoré podľa zákazníkov sú najlepšie pre kuchyne v starožitnom, alebo rustikálnom štýle.