Čo sa týka krytia okien, na výber je zdanlivo nekonečné množstvo možností, preto sa proces rozhodovania môže zdať nekonečný a mätúci. Prinášame preto pár rád a tipov, ktoré môžu poslúžiť ako východiskový bod pri výbere tých správnych roliet pre váš domov. Záclony a žalúzie ktoré hľadáte by mali byť praktické aj dekoratívne a mali by miestnosť esteticky spájať.

Bez ohľadu na to, aké rolety si vyberiete, pozorne si prečítajte a dodržiavajte pokyny na inštaláciu konkrétneho modelu. Pre bezpečnosť sa uistite, že ste správne nainštalovali detské poistky.

Potreba izolácie

Vnútorné rolety sa dodávajú v rôznych materiáloch, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od vášho priestoru. Pre oblasti vystavené teplotným výkyvom si vyberte rolety s bielym alebo reflexným podkladom, ktoré pomôžu izolovať miestnosť.

Úroveň vlhkosti

Tí, ktorí žijete v oblastiach s vysokou vlhkosťou,odporúčame kvalitné vonkajšie rolety, ktoré dobre odolajú vlhkosti. Vyrobené by mali byť ideálne z materiálu ako napríklad umelé drevo alebo  kov. Tieto materiály sú vhodné aj do priestorov, ako sú kuchyne a kúpeľne, teda miesta, kde sa v domácnosti prirodzene vyskytuje vlhkosť.

Veľkosť okna

Kde budú vaše rolety? Hľadáte rolety, ktoré umiestnite na posuvné sklenené dvere, ktoré vedú na terasu alebo na malinké okienko na wc? Vyberte si rolety, ktoré sa ľahko otvárajú a zatvárajú podľa veľkosti a rozloženia vášho okna.

Potreba osvetlenia

Koľko svetla potrebujete v miestnosti ponechať? Veľké a presvetlené okno môže byť fantastické do kuchyne, ale možno nie do detskej izby, kde sa deti snažia spať. Zvážte preto, koľko svetla by ste chceli v miestnosti.

Na koniec uvádzame zopár druhov roliet, z ktorých si môžete vybrať, alebo sa prinajmenšom inšpirovať:

  • Vertikálne žalúzie
  • Panelové rolety
  • Motorizované žalúzie
  • Hliníkové žalúzie
  • Vonkajšie žalúzie