Obľúbený priemyselný vzhľad miestnosti zahŕňa efektívny dizajn a menej doplnkov. Predstavme si zopár klasických charakteristík, ktoré definujú tento štýl a sršia inšpiráciou na dekoráciu:

Neutrálna farebná paleta

Priemyselné priestory nepoužívajú iba odtiene bielej ako iné minimalistické dizajny. Industrial štýl využíva spektrum bielej, šedej, čiernej, rovnako ako aj neutrálne tóny hnedej.

Budiš prirodzené svetlo

Industrial výzdobu zvyčajne reprezentujú veľké prirodzené okná často s čiernymi rámami, niekedy aj v mriežkovom vzore.

Zvýraznite architektonické materiály

Industriálny štýl má zvyčajne otvorené pôdorysy a vysoké stropy. Namiesto použitia sadrokartónu, alebo tapiet tu dominujú odhalené tehly, betónové podlahy a priemyselné neskrývané potrubia.

Repasované materiály

Drevený konferenčný stolík s kolieskami, polica vyrobená z recyklovaných materiálov a repasované jedálenské stoly so štýlovými industriálnymi nohami na stôl sú pre tento štýl typické a neodmysliteľné. Sú tiež skvelým spôsobom, ako vniesť prírodné prvky medzi dominanty z ťažkých kovov.

Holé žiarovky

Edisonove žiarovky visiace samostatne, alebo v „dekoratívnom zhluku“ namiesto lustra sú bežnými prvkami industriálneho domova. Ak dávate prednosť niečomu menej holému, dajte šancu veľkým kovovým kupolám, závesným svetlám, alebo stojacim lampám, ktoré tiež nechávajú žiarovku vyniknúť.

Grafické línie

Či už ide o okennú tabuľu, alebo železné koleso na barových stoličkách, tento štýl sa skladá skôr z skôr čistých, grafických línií, vytvorených najmä čiernymi kovmi, než z kľukatých zložitých línií a vzorov. Nezamieňajte si ho s grafickým a vysoko štylizovaným vzhľadom art deco štýlu, ktorý zvýrazňuje výrazné farby a metalízu.

Vytvorte útulnosť s prírodnými textíliami

Do dynamiky miestnosti industriálneho štýlu sa na nábytok dobre hodia látky, ako je zvetraná koža, alebo ľan. Vytvárame tak pocit útulnosti.