Vybrať ten správny darček pre dieťa nemusí byť úplne jednoduchá úloha. K dispozícii je široký výber rozmanitých hračiek. Najdôležitejším kritériami sú vek a záujmy dieťaťa. Staršie deti omrzí hranie rýchlejšie a preto potrebujú iný typ hračiek, ktoré udržia ich pozornosť no takisto rozvíjajú ich schopnosti a zručnosti.

Hračky pre najmenších

Medzi hračkami pre najmenšie detičky nájdeme hrkálky, hryzátka, plyšové hračky či „kolotoče“ pre bábätká. Pre trocha starších sa odporúčajú veľké drevené kocky či hracie knižky. Batoľatá si užívajú stláčanie tlačidiel, ktoré spôsobuje rôzne zvuky, napríklad napodobňujú zvieratá alebo zvuky prírody. Zároveň sa dieťa učí spoznávať okolitý svet.

Hračky pre „väčšie“ deti

Hračky sa môžu stať čoraz pokročilejšími ako deti rastú a vyvíjajú sa. V ponuke sú náučné stolíky, detské lekárničky, autodráhy, stavebnice a podobne. Samozrejmosťou je aj rozdelenie na hračky pre chlapcov a dievčatá. Vhodnými hračkami pre chlapcov sú rôzne typy áut, autá na diaľkové ovládanie, stavebnice pre domácich majstrov alebo futbalové bránky.

Obľúbené hračky pre dievčatká sa budú týkať najmä bábik a všetkých doplnkov s nimi súvisiacich. Nájdeme tu samozrejme bábiky Barbie, kočíky, domčeky pre bábiky a rôzne príslušenstvo a doplnky k bábikám.

Bez ohľadu na pohlavie deti milujú spoločenské hry, hádanky, stolové hry a dokonca aj tradičné karty. Tento typ hračiek zlepšuje u detí reflexy, koncentráciu a vnímavosť. Nemožno zabudnúť na šport a rekreáciu v prírode. Medzí klasiku patrí futbal, volejbal, hokej či basketbal. Do tejto kategórie patrí aj široký výber bicyklov a kolobežiek, tradičných či elektrických. Nezabudnite, že by mali byť prispôsobené veku a hmotnosti dieťaťa.

Kreativitu a rozvoj podnecujú výtvarné potreby, ako sú pastelky, omaľovánky alebo fixky, ktoré rozvíjajú manuálne zručnosti dieťaťa. Sú skvelé na vyplnenie času počas zlého počasia, kedy nemôžete ísť von hrať futbal, basketbal alebo iné športové hry. Nemožno podceňovať ani hodnotu rozprávok a kníh, ktoré by nemali chýbať na poličke žiadneho dieťaťa.