V posledných mesiacoch trávime v našich domácnostiach podstatne viac času, ako tomu bolo v minulosti. Môže sa tak stať, že naše izby začnú pôsobiť fádnym dojmom a z domova sa pomaly vytráca radosť a inšpirácia. V tomto článku sme vybrali 3 spôsoby, ako sa tomu vyhnúť resp. ako prinavrátiť vášmu interiéru farby a život.

Rastliny a zeleň

Zeleň je život. Domácnosť bez rastlín pôsobí chladným dojmom. Nie je potrebné spraviť zo svojej domácnosti džungľu, no mať doma zeleň prináša do izieb radosť a život. Že nie ste práve starostlivý typ? To nevadí, existuje mnoho možností a napríklad taký kaktus skoro žiadnu starostlivosť nevyžaduje.

Keramika

Svieži vietor do vašej domácnosti môžu priniesť aj rôzne keramické dekorácie. Sošky, vázy, misky či kvetináče – možností je veľa. V súčasnosti tvorí dekorácie mnoho šikovných umelcov, ktorí svoju prácu prezentujú na sociálnych sieťach. Stačí trocha pohľadať a určite nájdete niečo podľa vášho vkusu.

Obrazy

Smutné, chladné steny veľkých miestností potrebujú zútulniť. Vyzdobte svoje steny obrazmi! Rovnako ako pri keramike platí, že je potrebné nájsť kúsky, ktoré korešpondujú s vaším vkusom a celkovým štýlom domácnosti.